Riverclack Pro Alfa Romeo

Anonim

Legendární závod Alfa Romeo, který zahájil výrobu automobilů poprvé v roce 1963, rozšířil svou průmyslovou zónu v 70. a 80. letech natolik, že pokrýval obrovské území, včetně částí Garbagnate Milanese a Lainate.

V roce 2005 byl závod Alfa Romeo vyřazen z provozu a v současné době prochází rozsáhlou rekonstrukcí, která začala v té době testovací dráhou, kde byly prováděny testy nedávno vydaných vozů.

Zde bylo založeno nové ACI-SARA (Automobile Club d'Italia - Automobile Club of Italy) Safe Driving Center, jehož vedením je pověřen ACI Vallelunga - lídr mezi školami pro výuku řízení automobilů, motocyklů, těžkých vozidel. Obnovená trať má téměř původní parametry trati Alfa Romeo: délka cca. 1,5 km a stálá šířka vozovky 9 metrů.

Kromě trati byla ve dvou budovách postavených podél trati vyčleněna zvláštní místa pro setkání a setkání klubu a motoristů. Budovy navrhl architekt Michele De Lucca. Oba mají zakřivený obrys připomínající závodní dráhu a vnější fasáda je zcela podobná šachové vlajce pro závodní soutěže. V budovách se nacházejí dílny, kanceláře, učebny, showroomy a seminární místnosti.

Střechy obou budov byly instalovány AT di Rogno. 1 500 m² bylo pokryto panely Riverclack® 550 z přírodního hliníku, tloušťka 0,7 mm.